چگونه رنگ فرش و مبلمان را ست کنیم؟

چگونه رنگ فرش و مبلمان را ست کنیم؟

در دکوراسیون و چیدمان منزل فرش و مبلمان نمود بیشتری نسبت به بقیه وسایل دارند و شخصیت و سبک دکوراسیون منزل شما را تعیین می کنند. نکته ای که وجود دارد این است که اگر این دو با هم هماهنگ و ست نباشد زیبایی منزل شما را به مخاطره می اندازد. از این رو هماهنگی و ست کردن فرش با مبلمان اهمیت زیادی پیدا می کند و ما در این مقاله قصد داریم راجع به این موضوع بحث کنیم.

ست رنگ فرش و مبلمان  

در سال های اخیر مدل های متنوع و زیادی توسط تولیدکنندگان این محصولات روانه بازار شده است. از فرش دستباف تا فرش ماشینی و گلیم و ... که مسلما انتخاب را بین این همه تنوع سخت می شود مخصوصا وقتی که قرار باشد همه آنها را با هم هماهنگ و ست کرد.

به طور کلی رنگ فرش ها را  به سه دسته تقسیم می شود:

  • فرش به رنگ تیره
  • فرش به رنگ روشن
  • فرش به رنگ خنثی

ست فرش تیره با مبلمان

رنگ های تیره تر و پر رنگ تر فرش علاوه بر این که آلودگی و لکه ها را کم تر نشان می دهند، فضای دنج و صمیمی تری را نیز ایجاد می کنند. اما در عین حال برای خانه های کوچک و کم نور مناسب نیستند. و باعث می شود که منزلتان کوچک تر و دلگیر شود از جمله این فرش ها می توان به دو رنگ زیر اشاره کرد:

  • فرش لاکی
  • فرش سورمه ای

ست فرش لاکی با مبلمان

رنگ قرمز لاکی رنگی بسیار خاص است که می توانید با مبلمان کرم ، طوسی و سبز ست کنید. همین طور در هنگام خرید مبلمان برای این فرش هم می توانید به سراغ مبلمان راحتی و نئوکلاسیک بروید.

ست فرش سورمه ای با مبل

برای این فرش می توانید از مبل با رنگ های سفید، کرم و آبی روشن استفاده کنید. البته اگر به دنبال ایجاد تضاد در دکوراسیون هستید مبل چرم قهوه ای فضای  خاص تری را ایجاد می کند. در مورد سبک مبلمان مناسب برای فرش سورمه ای هم بد نیست بدانید که هم برای مبل راحتی مناسب است و هم مبل کلاسیک.

ست فرش روشن با مبلمان 

استفاده از رنگ های روشن باعث بزرگ تر شدن و دلبازتر شدن فضا می شوند. 

ست فرش کرمی با مبل

فرش کرمی یکی از فرش های با رنگ روشن است که با اکثر رنگ ها نیز ست می شود. بنابراین انتخاب رنگ مبل برای این فرش بستگی زیادی به ترکیب رنگی کلی دکوراسیون‌تان دارد. فرش کرمی هم برای مبلمان کلاسیک، هم مبلمان نئوکلاسیک و هم مبلمان راحتی مناسب است.

ست فرش به رنگ خنثی با مبلمان 

رنگ های خنثی نسبت به دو دسته قبلی خیلی راحت با بقیه رنگ ها ست می شوند. رنگ های سفید، طوسی و خاکستری در همین دسته قرار دارند.

ست فرش طوسی با مبل 

رنگ طوسی همیشه نماینده سبک های مینیمال و امروزی بوده و با مدل مبل های راحتی و چستر خیلی خوب هماهنگ می شود. در مورد رنگ مبلمان هم باید بدانید که اکثر رنگ ها به خوبی با فرش طوسی ست می شوند. 

پست های مرتبط