راهنمای خرید جهیزیه عروس

راهنمای خرید جهیزیه عروس

حتما شما یا دوستان و بستگان نزدیک شما در تکاپوی مراسمات ازدواج افتاده اید و روزها را تجربه کردید. یا دیر یا زود آن را تجربه خواهید کرد. از رزرو و هماهنگی آتلیه و تالار مناسب تا خرید جهیزیه که شامل اقلام ریز و درشت زیادی می شود از خرید فرش و مبل گرفته تا قاشق و چنگال ... از این رو امروز تصمیم به این گرفتیم تا مطلبی در این باره بنویسیم تا راهنمای در زمینه خرید جهیزیه برای عروس و دامادهای عزیز باشد. فرش من با آرزوی خوشبختی و شادکامی شما را به خواندن این مقاله دعوت می نماید.

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون منزل عروس

رنگ سفید اولین رنگی است که از عروسی و ازدواج به ذهن ما خطور می کند که ریشه در فرهنگ و سنت ما دارد.احترام به سنت ها خوب است. اما باید به موارد دیگری نیز توجه شود. و از خود چند سوال پرسید.

  • چه رنگی را دوست دارید و از آن آرامش می گیرید؟
  • به چه رنگی احساس خوشایندی دارید؟
  • همسرتان به چه رنگی علاقه دارد؟
  • چه ترکیب رنگهای ما را به هیجان می آورد؟

آری! به جای آن که  انتخاب را به سنت ها و نظریات اقوام و دوستان واگذار کنیم. خود و شریک زندگیمان راجع به خانه ی مشترکمان تصمیم بگیریم و آن را طبق سلیقه خودتان طراحی و انتخاب نمایید.

انتخاب مبلمان جهیزیه عروس

اولین موردی که در انتخاب مبلمان باید در نظرگرفت متراژ و وسعت فضای خانه شماست. خانه های بزرگ، فضای بیشتری دارند و می توانید از دو مدل مبلمان مختلف استفاده کرد. یک دست مبل راحتی در فضای نشیمن که معمولا نزدیک به تلویزیون باشد. و دیگری یک دست مبل کلاسیک که معمولا مخصوص پذیرایی از مهمانان است را قرار داد. اما بیشتر از منازل امروزی که عروس و داماد ها برای شروع زندگی تهیه می کنند. اغلب کوچک و متراژ کمی دارد.پس اگر فضای کمی دارید باید قید دو دست مبل را بزنید و به یک دست مبلمان راحتی سبک مدرن که با فضای خانه شما تناسب دارد بسنده کنید.

انتخاب فرش جهیزیه عروس

یکی از دغدغه های دیگر انتخاب فرش مناسب است. باید این نکته که تک تک عناصر منزل شما از یک سبک دکوراسیون باشد برای مثال یک فرش مدرن انتخاب خوبی برای ست کردن با یک مبل کلاسیک نیست و یا یک فرش سنتی و اصیل را نمی توانید کنار یه میل فانتزی و مدرن استفاده کرد. درست است که هر کدام از اینها تک تک زیبا هستند ولی در ترکیب نامناسب جلوه و جمال خود را از دست می دهند. پس برای انتخاب یک فرش مناسب علاوه بر زیبایی خود محصول، باید به ترکیب آن با عناصر دیگر از قبیل مبلمان ، کف پوش و پرده و ... از لحاظ سبک دکوراسیون و هارمونی رنگ  توجه کنید. البته اغلب موارد کف پوش ها رنگ های خنثی دارند که باعث می شود به سادگی با رنگ های دیگر ترکیب زیبایی بوجود آورد.

مورد دیگری هم که در انتخاب فرش باید به آن توجه کنیم انتخاب ابعاد و سایز فرش است. که در مقاله "انتخاب سایز فرش" به طور کامل راجع به این موضوع  توضیح داده ایم را می توانید مطالعه نمایید.

انتخاب پرده در دکوراسیون منزل عروس

برای انتخاب یک پرده مناسب می توانید رنگ آنرا از رنگ کوسن ها بگیرید و سبک و نوع آن را باید با سبک فرش و مبلمان خود هماهنگ کنید. برای فضای با فرش سنتی و اصیل ایرانی و مبلمان کلاسیک قاعدتا پرده ای با پارچه حریر و یک والان از جنس و رنگ پارچه ی مبلمان خود نیاز است، و برای مبلمان و دکوراسیون مدرن، پرده های فانتزی انتخاب مناسبی است.

نکته دیگر در خرید پرده اگر سقف کوتاهی دارید از پرده های بلند استفاده کنید تا سقف منزلتان بلند تر دیده شود.

انتخاب لوازم دکوری در خانه

لوازم دکوری از قبیل تابلو فرش،کوسن ها،آباژورها و تندیس ها همان چیزی است که حال و هوای منزل شما را عوض می کند. مثلا تماشای تابلو فرش سفارشی تصویر مراسم ازدواجتان یا هدیه ای که در اولین روز آشنایی تان گرفتید. همه و همه باید احساس درونی بی نظیری به شما ببخشد که با دیدنشان خانه تازه معنای خانه پیدا کند. آنچه که باید در این مورد به آن توجه کنید استفاده ی به اندازه از تزیینات است، گاهی وقت ها ذهن نیاز به یک آرامش نسبی دارد، یک فضای مغشوش پر از رنگ ها و وسایل در هم و بر هم آرامش شما را بر هم خواهد زد، پس تعادل را در زوزهای زندگیتان فراموش نکنید، و توجه داشته باشید که سلیقه ی محبوبتان در تک تک عناصر این خانه باید دخیل باشد.

 

پست های مرتبط